13 – latka w SZPITALU po wypicu znanego NAPOJU! Wywołał ZAWAŁ serca.

13-letnia dziewczynka trafiła do szpitala. Twierdziła, że ma problemy z sercem. Źle się czuła. Okazało się, że miała stan przedzawałowy! Powód? Red Bull.

Matka dziewczynki, wrzuciła zdjęcie córki. Kobieta opisała zaistniałą sytuację. 13-latka kupiła i wypiła 2 napoje energetyczne (Redbull i Power King).

“Mówcie o tym swoim dzieciom i innym, które znacie, i wyjaśnijcie, jak jest to niebezpieczne. Mała butelka 250 ml to maksimum dla dorosłego, a co dopiero dla dziecka. Energetyki nie są dla dzieci” – napisała kobieta.

Napoje energetyczne zawierają taurynę i kofeinę, które mogą powodować kołatanie serca, napady agresji i nudności. Nastolatki sięgają po nie w celu poprawy kondycji fizycznej, likwidacji zmęczenia i pobudzenia. Skutki mogą być tragiczne.

To, co ma pobudzać w energetyzerach, pochodzi z kofeiny (w dużych ilościach) i tauryny, będącej amionokwasem. Są też jeszcze syntetyczne witaminy, głównie z grupy B. To jednak nie wszystko. W zależności od producenta i rodzaju energetyzera, takie napoje mogą zawierać wiele innych pobudzających substancji, głównie pochodzenia roślinnego. Ryzyko dla zdrowia mogą stwarzać nie tylko same te substancje, ale proporcje, w jakich zostały skomponowane.
Niektórzy amatorzy tych napojów uważają, że mogą być one wręcz doskonałym źródłem witamin z grupy B. Jest to jednak nieprawda. Witaminy zawarte w energetyzerach absolutnie nie mogą zastąpić tych, jakie występują w naturalnym pożywieniu, poza tym są słabo wchłanialne.

/dzieckoifigura