16 miesięczne dziecko w szpitalu. Zjadło …Jajko Niespodziankę.

Kilka dni zajęła walka o życie 16-miesięcznej dziewczynki, która zatruła się amfetaminą. Jak znalazła ją dziewczynka? W mieszkaniu, które wynajmowali jej rodzice. Okazało się, że woreczek z narkotykiem ukryty był w jajku niespodziance. W sprawie oskarżony jest ojciec dziecka, któremu grozi teraz 5 lat więzienia – podaje SE.pl

 

Kilka dni zajęło lekarzom ze Szczecinka odtrucie 16-miesięcznej dziewczynki. Dziecko znalazło w domu jajko niespodziankę, otworzyło i zjadło zawartość foliowej torebki ukrytej w środku. Matka dziecka na widok córki z woreczkiem w ustach natychmiast wezwała pogotowie. Okazało się, że zamiast czekoladowych smakołyków w środku była amfetamina, co potwierdziły badania moczu.

 

Sprawą zajęła się policja. Po przesłuchaniu ojca i matki mundurowi odkryli, że zeznania pary są niespójne. Tłumaczyli, że wprowadzili się do mieszkania dzień przed wydarzeniem, a narkotyki do nich nie należą. Prokuratura Rejonowa w Szczecinku wysłała już do sądu akt oskarżenia przeciwko Maciejowi K., ojcu dziecka. Grozi mu 5 lat więzienia.