WIĘKSZY I JĘDRNY BIUST BEZ OPERACJI? Teraz to możliwe.

Każda z nas boryka się z kompleksami. Największym z nich są nasze piersi, bo która z nas nie chciała by piersi jak z okładek modnych czasopism. Jędrne, pełne i podniesione piersi bez ingerencji chirurga plastycznego? Tak teraz to możliwe.

Ćwiczenia te pomogą Wam wzmocnić mięśnie klatki piersiowej, które odpowiadają za podtrzymywanie piersi. Jeśli nie trenujecie regularnie, mięśnie prawdopodobnie są słabe, a Wasz biust ma większą tendencję do opadania. Poniższe ćwiczenia stymulują mięśnie piersiowe do pracy, wpływając na ujędrnienie i uniesienie tej partii ciała.

Pamiętajcie, żeby przed przystąpieniem do ćwiczeń poświęć 5-10 minut na ogólną rozgrzewkę (np. bieg w miejscu, pajacyki, krążenie ramion, podskoki).

Ćwiczenie 1:

Ćwiczenie wykonu z hantlami. Jeśli nie masz hantli, możesz użyć półlitrowych lub litrowych butelek z wodą.

Stań w lekkim rozkroku trzymając w obu rękach hantle. Złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej, wewnętrzną stroną przedramion do góry. Ręce mają być zgięte pod kątem prostym. Następnie rozłącz ręce „otwierając” je jak książkę, tak aby ręce znalazły się po obu stronach ciała. Przy odwodzeniu ramion na boki wypinaj klatkę piersiową do przodu. Wykonaj 15 powtórzeń. Za każdym razem pamiętaj o łączeniu łokci i nieopuszczaniu rąk.

Ćwiczenie 2:

Ponownie stań w lekkim rozkroku. Spleć palce dłoni na wysokości klatki piersiowej i  ugnij łokcie. Przedramiona powinny tworzyć linię prostą. Przez 2-3 sekundy z całej siły naciskaj jedną dłonią na drugą, puść na chwilę i znów ściśnij ręce. Powtórz ćwiczenie 20 razy.

Ćwiczenie 3:

Kolejne ćwiczenie z hantlami. Połóż się na plecach i ugnij lekko nogi w kolanach. Tak jak w pierwszym ćwiczeniu, złącz łokcie przed sobą na wysokości klatki piersiowej. Wykonuj ruch „otwierający” i „zamykający”, odwodząc ramiona w kierunku podłogi. Powtórz 15 razy.

Ćwiczenie 4:

Zachowaj pozycję leżącą z poprzedniego ćwiczenia. Złącz hantelki i wyciągnij ramiona przed siebie na wysokości głowy. Ugnij lekko łokcie. Następnie rozłóż ramiona szeroko na boki i powróć do pozycji wyjściowej. Zadbaj o precyzyjne ruchy rąk – nie opuszczaj ich zbyt nisko i nie podnoś za wysoko. Pamiętaj, że łokcie muszą być ugięte przez cały czas.

Ćwiczenie 5:

Ostatnie ćwiczenie to pompki w klęku. Rozstaw ręce na szerokość barków, a palce skieruj do przodu. Oprzyj kolana na podłodze – im większy kąt między udami, a tułowiem, tym trudniejsze jest ćwiczenie. Utrzymuj ciało w jednej linii. Powoli opuszczaj się uginając łokcie (rób przy tym wdech), aż do momentu, gdy klatka piersiowa znajdzie się między dłońmi. Następnie powróć do poprzedniej pozycji prostując łokcie (rób przy tym wydech). Zrób tyle pompek, ile dasz radę. Pamiętaj, aby podczas ćwiczenia nie wyginać tułowia.

Koniecznie dajcie znać jak Wam poszło!

/ INSTAGRAM DEYNN/