Nigdy nie wyznawaj mu miłości, dopóki nie odpowiesz sobie na tych 5 pytań!

Od jakiegoś czasu się spotykacie. Coraz bardziej upewniasz się w przekonaniu, że go kochasz. Nie możesz przestać o nim myśleć, planujesz waszą wspólną przyszłość. Nosisz się z zamiarem wyznania mu tego, co do niego czujesz. Ale uważaj! Zanim z twoich ust padną w jego stronę słowa: ”Kocham cię”, odpowiedz sobie na te 5 pytań. Być może całkowicie zmienisz swoje zdanie!

Czy po cichu liczę, że on się zmieni? Jeżeli masz nadzieję, że w jakimś względzie, on z czasem się zmieni (np. zacznie inaczej się zachowywać w konkretnych sytuacjach, ubierać itp.), to znak, że nie akceptujesz go w pełni. A miłość, ta prawdziwa, jest przecież bezwarunkowa, a wszelkie ”wady’ partnera nie stanowią absolutnie żadnej przeszkody. Weź też pod uwagę, że prawdopodobnie wcale go nie kochasz, a jedynie obraz jego, jaki masz w głowie. Pan Idealny nie istnieje.
Czy kiedy myślę o nim, myślę tylko o seksie? Iskry w sypialni są bardzo ważne, ale jeśli wasza relacja opiera się jedynie na fantastycznych doznaniach erotycznych, istnieje bardzo duże ryzyko, że z czasem ten żar najzwyczajniej w świecie wygaśnie. I co potem? Nie będziecie mieć niczego na czym moglibyście zbudować kolejny etap relacji. Może to po prostu świetny kochanek? Ale tylko i wyłącznie kochanek?
Widzę w nim także przyjaciela? To akurat bardzo dobry znak – oczywiście zakładając, że twoja odpowiedź będzie twierdząca. Trwały związek to tylko taki, którego podstawę stanowi właśnie przyjaźń.
O ”tym” chyba nie powinien wiedzieć? Masz przed nim jakąś tajemnicę? W miłości nie ma miejsca na sekrety – jeśli strony nie są wobec siebie lojalna, ich uczucie także nie jest szczere.
Jestem o niego zazdrosna? Jeśli od czasu do czasu, pozastanawiasz się co on teraz porabia, to tylko dobrze, ale pytanie – czy masz w ogóle do niego zaufanie?
/ Instagram, JOY /