Tych 7 rzeczy nigdy NIE MOŻESZ trzymać w łazience!

Na liście znalazły się m.in. pędzle do makijażu i maszynki do golenia.

Ręka do góry, jeśli trzymasz szczoteczkę do zębów obok zlewu. Tak, to prawda, wszyscy to robią. Niestety okazuje się, że ciepło i wilgoć panujące w łazience to wręcz idealne warunki dla rozwoju zarazków i bakterii. Oczywistym jest, że nie zaczniesz od dziś przechowywać szczoteczki do zębów na nocnej szafce w sypialni – to byłoby wyjątkowo dziwne – ale powinnaś rozważyć przeniesienie jej (oraz 7 innych rzezcy, o których piszemy w tym artykule) w inne miejsce w domu. Co Ty na to?

1. Leki Trzymasz leki w łazienkowej apteczce? Nie rób tego! Stale zmieniająca się temperatura i duża wilgotność powietrza (zwłaszcza po gorącym prysznicu) może w OGROMNYM stopniu wpłynąć na skuteczność działania lekarstw! Trzymane w łazience mogą mieć także znacznie krótszy czas przydatności do spożycia! Dotyczy to absolutnie każdego rodzaju lekarstw. Począwszy od zwykłego ibuprofenu, na tabletkach antykoncepcyjnych kończąc. Najlepiej przechowywać je w chłodnym i suchym miejscu, np. w szafce nocnej lub kuchni.
2. Pędzle do makijażu Podobnie jak w przypadku leków, ciepło i wilgoć mogą niekorzystnie wpłynąć na Twoje przybory do makijażu. Dodatkowo pędzle do makijażu i BeautyBlendery są prawdziwym siedliskiem bakterii, a nawet pleśni. Aby zapobiec ich rozwojowi, regularnie myj swoje przybory w ciepłej wodzie z mydłem i trzymaj je np. na toaletce w sypialni.
3. Perfumy Czy wiedziałaś, że Twoja ulubiona woda toaletowa zaczyna stopniowo degenerować się (utleniać) już w chwili pierwszego użycia? Ekspozycja na ciepło i wilgoć przyspiesza ten proces, niszcząc spójność molekularną i powodując szybsze psucie się zapachu. Perfumy powinnaś więc trzymać np. w sypialni.
4. Ostrza do golenia Długie przebywanie w wilgotnym pomieszczeniu może spowodować utlenienie i rdzewienie metalu. Ostrza do golenia przechowuj więc np. w szufladzie w sypialni (hermetyczne, nieotwarte opakowania mogą za to z powodzeniem leżeć w łazience), a po każdym użyciu wytrzyj je do sucha, by przedłużyć ich żywotność.
5. Elektronika Wysoka wilgotność może uszkodzić takie rzeczy, jak radio, iPoda, a nawet ładowarkę telefoniczną. Jeśli urządzenie nie jest specjalnie zaprojektowane do użytku w łazience (np. elektryczna szczoteczka do zębów), nie należy go tam zostawiać.
6. Lakiery do paznokci Jeśli przechowujesz swoje lakiery w łazience, para może sprawić, że staną się gęste i grudowate. Ciepło może również zmienić kolor, więc dla bezpieczeństwa swoich ulubionych lakierów, lepiej przechowuj je np. w lodówce.
7. Kremy do opalania Jeśli trzymasz swoje kremy do opalania w łazience, czym prędzej je stamtąd wyjmij, ponieważ ciepło i para mogą sprawić, że formuła stanie się wyjątkowo gęsta i nieprzyjemna, a krem może nawet… spleśnieć.

Warto poszukać nowego miejsca dla tych rzeczy, żeby cieszyć się nimi dłużej. Właściwy sposób przechowywania wydłuża żywotność, a my możemy nieco zaoszczędzić.

/ Instagram, JOY /